Let op! dit is een jeugdexcursie.
De maanden juli en augustus zijn rustig op vogelgebied. De jongen hebben het nest verlaten, ouders rusten uit van de drukke broedtijd en ze ruien hun veren in deze periode. Ze houden zich rustig omdat vliegen dan lastig is. Maar juist in deze maanden zijn de libellen actief. Ze zijn druk bezig met het zorgen voor nageslacht en, in tegenstelling tot de vogels, erg actief. In ons werkgebied zijn de duinen een hotspot voor libellen. Rondom de natte duinvalleien en plasjes zijn er veel te zien.
Soorten met kekke namen als glassnijder, platbuik en viervlek kun je er tegen komen. Deze excursie gaat KD Dijkstra met ons mee. Hij is internationaal specialist in libellen en juffers. Juffers? Ja die lijken op libellen en wil je het verschil weten? Ga dan vooral mee. KD gaat met ons naar de beste plekken, laat deze spannende dieren zien en vertelt je het verschil tussen juffers en libellen. Uiteraard sluiten we onze ogen niet voor vogels. Want die zijn er in de duinen best nog wel.
De jeugdexcursie is voor jongeren van 10 – 18 jaar. Je mag een volwassen begeleider meenemen. Deelname is gratis voor leden en niet-leden.
Inschrijven is verplicht, dit kan via onderstaande link.
We vertrekken om 8 uur met de auto vanaf de zuidzijde van station Alkmaar Noord.
Excursie begeleiding: KD Dijkstra